Zajímavosti v okolí penzionu

Dům přírody Moravského krasu

Dům přírody Moravského krasu

V samém srdci Moravského krasu, 7 km od Blanska, najdete speciální expozici, která vypráví příběh zdejší krajiny. Dům přírody Moravského krasu Vás zavede do její historie, kdy zde žili pravěcí lidé. Seznámíte se s rostlinami i živočichy Moravského krasu. Zpestření v podobě 3D kina jistě uvítají děti i dospělí. Ve vstupní hale Domu přírody se nachází obchůdek s regionálními produkty – můžete zakoupit potraviny, alkoholické nápoje, ponožky, ručně vyráběná mýdla a svíčky a mnoho dalšího. Nechybí ani volně přístupná herna pro děti, v níž si mohou nejmenší návštěvníci zahrát na jeskyňáře a vytvořit si třeba vlastní krápníkovou výzdobu.

Odkaz na stránky
Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn

Gotický hrad Pernštejn ční nad lesy na skále nad městysem Nedvědice nedaleko vodní nádrže Vír a špičky jeho věží lze zahlédnout ze širokého okolí. Tento hrad se nikdy nepodařilo dobýt. Jeho historie sahá do 13. století, kdy započala výstavba. Při prohlídce hradu Vás průvodce seznámí s historií Pernštejna i jeho pověstmi. Možná potkáte i bílou paní.

Odkaz na stránky
Hrad Boskovice nedaleko agrocentra Ohrada

Hrad Boskovice

Není jasné, kdo a kdy nechal postavit boskovický hrad, protože z jeho počátků se žádné písemné prameny nedochovaly. První písemná zmínka pochází z roku 1313, kdy byl dobyt vojskem krále Jana. Po různých bitevních peripetiích se nakonec v druhé polovině 15. století hrad dožívá stavebního rozkvětu. Zajímavým exponátem je cisterna se šlapacím kolem, pocházející přibližně z období kolem roku 1671. Z původní mohutné hradní stavby zbylo torzo paláce, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny.

Odkaz na stránky
Hrad Svojanov

Hrad Svojanov

Hrad Svojanov, který se nachází uprostřed lesů nad údolím řeky Křetínky, se často nazývá „vilou českých královen“. Je jedním z nejstarších kamenných hradů v republice. Začal se stavět kolem roku 1224. Dnes se na hradě Svojanov konají mnohé kulturní akce, šermířská a divadelní vystoupení, koncerty a jarmarky. Za zmínku stojí také jedinečná gotická zahrada, která nemá ve střední Evropě obdoby.

Odkaz na stránky
Dům přírody Moravského krasu

Zámek Letovice

První písemná zmínka o zámku, resp. hradu pochází z roku 1360. V roce 1424 jej oblehli a zničili husité. Na konci 17. století byl přestavěn na zámek. Od druhé poloviny 20. století byl využíván účelově a nikdo se nestaral o údržbu. V současné době se jeho majitel snaží o záchranu této památky pro budoucí generace. Vždy první neděli v měsíci se na zámku koná burza starožitností a v průběhu roku další příležitostné akce.

Odkaz na stránky
Zámek Rájec-Jestřebí

Zámek Rájec Jestřebí

Za starou vysokou zdí na okraji obce Rájec-Jestřebí se ukrývá rokokově klasicistní zámek s rozlehlým romantickým parkem. Salmové byli posledním šlechtickým rodem, který zámek obýval, proto je upraven v jejich režii. Reprezentativní interiéry jsou doplněny o vzácné sbírky. V současné době se na zámku, kterému se též říká Rájec nad Svitavou, koná řada různých akcí – koncerty, výstavy. Na jaře můžete navštívit tradiční výstavu kamélií, jejichž sbírka v přilehlých sklenících je nejrozsáhlejší v republice.

Odkaz na stránky
Zámek v Kunštátě na Moravě

Zámek Kunštát

Kunštátský zámek byl do roku 1520 sídlem pánů z Kunštátu. Pobýval na něm i český král Jiří z Kunštátu a Poděbrad. Na místě stával středověký hrad – jeden z nejstarších na Moravě – který byl přestavěn na renesanční, později barokní zámek. V jeho okolí se nachází park ze 17. století, jehož součástí se v 19. století stal i psí hřbitov. V roce 2002 byl zámek a jeho areál vyhlášen národní kulturní památkou.

Odkaz na stránky
Zámek v Lysicích

Zámek Lysice

Barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, upravovaná ještě počátkem 19.století, vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují návštěvníkům životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic.

Odkaz na stránky
Punkevní jeskyně v CHKO Moravský kras

CHKO Moravský kras / Propast Macocha / Punkevní jeskyně

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou a Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi.

Odkaz na stránky
Františčina huť v Josefovském údolí u Adamova

Františčina huť v Josefově

Také Stará huť či Huť Františka, je významná technická památka v Josefovském údolí. Byla založena v roce 1748, za Františka Josefa z Liechtensteinu v letech 1771-81, zdokonalena a pojmenována Františkovou.
Barokní poutní kostel ve Křtinách

Mariánský chrám Křtiny

Mariánský chrám v Křtinách je vyhlášeným poutním místem. Půvabné Křtinské údolí bylo již na samém počátku 13. století vyhledáno premonstráty z opatství v Zábrdovicích u Brna, kteří zde vybudovali kostel a malý klášter. Je to velmi rozlehlá, nápadná stavba, která vznikala podle projektu stavitele italského původu Giovanniho Santiniho. Díky své architektuře a vnitřní výzdobě patří k nejcennějším památkám barokního slohu na Moravě.

Odkaz na stránky
Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko Boskovice

Živě hrané představení ve westernovém městečku Boskovice v lomu v lese, fůra dalších atrakcí. Zážitek nejen pro děti, ale i zavzpomínání nás rodičů na dětská

Odkaz na stránky
Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Jeskyně Blanických rytířů a Burianova Rozhledna v Rudce u Kunštátu

Jeskyně Blanických rytířů je unikátní dílo inspirované českou historií. Nachází se nedaleko města Kunštátu, na kraji obce Rudka, v nitru kopce nazvaného Milenka.

Odkaz na stránky
Rozhledna Veselice – Podvrší

Rozhledna Veselice – Podvrší

Název kopce na němž rozhledna stojí je dosti nezvyklý – Podvrší. Kopec a Podvrší? Ano. Tento název získal kopec velice pravděpodobně převzetím názvu po lesní trati, nacházející se jihozápadním směrem. Z vyprávění našich předků víme, že na tomto kopci již rozhledna v minulosti stála. Nacházela se v místě sousedícího triangulančního bodu. Vznikla někdy ve 20-tých letech 20. století a společně s triangulančním bodem sloužila k zeměměřičským pracím. Byla vybavena žebříky umožňující výstup do výšky cca 21 m nad vlastní kopec, jehož nadmořská výška činí 590 m n.m. Odstraněna byla v roce 1947.

Odkaz na stránky
Pštrosí farma a zahradnictví v Doubravici nad Svitavou

Pštrosí farma a zahradnictví R. Koupý

Šlechtitelský chov pštrosů – produkuje chovný materiál, maso, uzeniny, vejce, peří a výrobky z kůže. Nabízí exkurze s občerstvením, grilované steaky, klobásy, pštrosí produkty. Možnost nákupu v podnikové prodejně, catering, export do zahraničí.

Odkaz na stránky
Vodní nádrž Křetínka u Letovic

Vodní nádrž Letovice (Přehrada Křetinka)

Údolní nádrž na říčce Křetínka byla budována v letech 1972 – 1976 a do provozu předána v r. 1978. Hlavním posláním tohoto vodního díla je vyrovnávání toku řeky Křetinka.
Golfové hřiště v Kořenci

Golfové hřiště Kořenec

Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet golf a nevíte, na jaké golfové hřiště se podívat? Pak přestaňte váhat a zavítejte na golfové hřiště Kořenec u Boskovic na Jižní Moravě, které je znamenitou součástí panensky čisté přírody vynikající mj. i vhodnou členitostí terénu. U nás si díky kvalitním cvičným odpalištím může golf zahrát i úplný začátečník, který si chce jednoduše odpočinout v nádherném prostředí. Pro ty náročnější pak nabízíme vícedenní golfové kurzy.

Odkaz na stránky

Máte dotaz?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zavřít